Żywiec

Beskid Żywiecki stanowi doskonałą bazę wypadową dla rodzin i grup przyjaciół. Polecanym miejscem, które zachwyci każdego jest noclegi Żywiec Latem mieszkańcy i przyjezdni chętnie spędzają czas nad Jeziorem Żywieckim a Góra Żar stanowi centrum paralotniarstwa i szybownictwa.

Żywiec to urocze miasto leżące w województwie śląskim leżącym nad rzeką Sołą i malowniczym Jeziorem Żywieckim. Z racji bliskości starego parku, jest przestrzeń do odpoczynku po zabawie ze zwierzętami. Na szczyt można dojść wyznaczoną trasą lub górską kolejką terenową.

Latem mieszkańcy oraz turyści chętnie spędzają czas nad Jeziorem Żywieckim a Góra Żar stanowi centrum paralotniarstwa i szybownictwa. Decydując się na noclegi w Żywcu warto zabrać ze sobą rower. Warto wybrać się na spacer po parku czy licznych ścieżkach z kijami nordic walking. Narciarstwo biegowe też jest doskonale rozwinięte, miłośnicy tego sportu nie muszą zabierać sprzętu ze sobą, działają tu liczne wypożyczalnie wszelkiego sprzętu narciarskiego. Zabytkową budowlą jest Stary Zamek oraz Pałac Habsburgów, tzw. Nowy Zamek. Stary Zamek może poszczycić się pięknym dziedzińcem z krużgankami. Na szczyt można dojść wyznaczoną trasą lub górską kolejką terenową. Latem mieszkańcy oraz turyści chętnie spędzają czas nad Jeziorem Żywieckim. Miasto to ma wiele do zaoferowania.

W pobliżu noclegi Żywiec jest wiele ciekawych miejsc które warto odwiedzić. Znajduje się tu też wiele atrakcji dla dzieci. Zabytkową budowlą jest Stary Zamek oraz Pałac Habsburgów, tzw. Nowy Zamek. Stary Zamek może poszczycić się pięknym dziedzińcem z krużgankami. Na szczyt można dojść wyznaczoną trasą lub górską kolejką terenową. Latem mieszkańcy oraz turyści chętnie spędzają czas nad Jeziorem Żywieckim. Miasto to ma wiele do zaoferowania, świetne miejsce na aktywny wypoczynek.

Żywiec noclegi nad jeziorem, Żywiec ośrodki wypoczynkowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.