XXXVI Festiwal Szantowy

W najbliższych dniach Festiwal Szantowy po raz kolejny będzie miał miejsce w Mikołajkach. Wzorem lat ubiegłych dwa dni festiwalu odbędą się na barce przy promenadzie portowej (Wioska Żeglarska), a finał organizowany jest w amfiteatrze. Wystąpią takie gwiazdy jak Mechanicy Szanty, Zajman i Garkumpel, Ryczące Dwudziestki czy Mietek Folk.

Tegoroczny festiwal wprowadził nowość – zamkniętą formę „debiutów”. Do konkursu zgłosić mógł się każdy wykonawca, a na zaproszenia tych, którzy debiutując na przeglądach muzyki szantowej odnieśli sukcesy. Daje to gwarancję wysokiego poziomu i ciekawą rywalizację między wykonawcami. Noclegi Mazury noclegi zapraszają.

Wybór noclegów na Mazurach to doskonała decyzja dla każdego, kto pragnie doświadczyć niezrównanej urody polskich krajobrazów i bogatej oferty aktywności na łonie natury. Mazury, znane jako „Kraina Tysiąca Jezior”, oferują niesamowite możliwości dla miłośników żeglarstwa, kajakarstwa, a także wędkowania, dzięki krystalicznie czystym jeziorom i rzekom. Ta region jest także idealnym miejscem na spokojny wypoczynek – otaczająca przyroda, spokój i cisza sprzyjają relaksowi i odstresowaniu. Noclegi na Mazurach to także szansa na odkrycie lokalnej kultury i tradycji, smakowanie regionalnych specjałów kulinarnych oraz uczestnictwo w licznych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych. Ponadto, bogata oferta noclegowa, od luksusowych hoteli, przez urokliwe pensjonaty, aż po domki letniskowe i agroturystykę, gwarantuje znalezienie miejsca odpowiadającego indywidualnym potrzebom każdego turysty, czyniąc Mazury idealnym wyborem na niezapomniane wakacje.

Festiwalu w Mikołajkach posiada swój stały element – koncert na barce cumującej przy przystani w Wiosce Żeglarskiej. W tym roku ponownie przybije ona do brzegu i własnie w tym miejscu zlokalizowana będzie scena w piątek i sobotę. Finalny dzień (niedziela) odbędzie się w amfiteatrze, a w programie znajdują się punkty skierowane także do dzieci.


Możliwość komentowania jest wyłączona.