Władysławowo

Władysławowo jest to miasto położone w północnej części Polski w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Jest to miejscowość nad Morzem Bałtyckim oraz Zatoką Pucką. Morze znajduje się na północ i wschód od centralnej części Władysławowa. Miejscowość ta rozciąga się na wysokości od zera do 68 metrów nad poziomem morza. Władysławowo graniczy z gminą Puck oraz Chałupami i Chłapowem.

Jest to miasto bardzo atrakcyjnie położone i w związku z tym często odwiedzane przez turystów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Z XII i XIV wieku pochodzą pierwsze wzmianki o osadach, z których powstało dzisiejsze Władysławowo. Początkowo mieściła się tu osada rybacka, która nosiła nazwę Wielka Wieś. W 1284 r. Książe pomorski Mściwoj II przekazał w prezencie osadę rycerzowi Piotrowi Głabuszy. Na progu XIV wieku wieś otrzymała przywilej lokomocyjny, była w posiadaniu Krzyżaków.

Oczywiście największą atrakcją Władysławowa są piaszczyste plaże. Te ciągną się tu kilometrami (w Gminie Władysławowo jest ich aż 30 km) i jeśli tylko nie korzystacie z głównych wejść, możecie mieć pewność, że nie zabraknie tu dla Was miejsca nawet w szczycie sezonu. Władysławowo ma również bogato rozwiniętą bazę noclegową, gdzie każdy znajdzie miejsce idealnie dostosowane do swoich potrzeb. Jest tutaj wiele: pokoi gościnnych, kwater, domków do wynajęcia, apartamentów, pensjonatów i hoteli.

Do największych atrakcji Władysławowa należą:

Aleja Gwiazd Sportu- powstała obok Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. To właśnie tam szkoli i szlifuje się kadrę narodową w różnych dyscyplinach. Po umieszczeniu odlanych z brązu nowych nazwisk w Alei Gwiazd Sportu każdy z wyróżnionych w ten sposób sportowców sadzi swoje drzewko w Ośrodku.
Dom Rybaka- niegdyś był on hotelem dla rybaków. Obecnie jest również atrakcją dla turystów. Znajduje się w nim wystawa Rękodzieła Kaszubskiego, a także wystawa fotograficzna. Na szczycie wieży Domu Rybaka znajduje się taras widokowy.
Hallerówka- jest to niewielka, drewniana willa z lat 20-tych, która była własnością Generała Hallera. Przed wojną spędzał tu wakacje wraz ze swoją rodziną.
Magiczny Zawrót Głowy- jest to miejsce, w którym odkryć można tajemnice optycznych iluzji. Znajdują się tu zabawki optyczne z dziewiętnastego wieku. Atrakcja ta spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

noclegi we władysławowie, Władysławowo noclegi blisko morza

Możliwość komentowania jest wyłączona.