Wetlina

Wetlina to wieś w Polsce, która położona jest w województwie podkarpackim nad potokiem Wetlina. We wsi  znajduję się Dom Wypoczynkowy PTTK, Schronisko Młodzieżowe oraz jeden hotel i wiele pensjonatów oraz kilka lokali gastronomicznych. Wieś położona jest nieopodal zródła Wetlinki, będącej prawobrzeżnym dopływem rzeki Solinki i stanowi jedną z głównych bieszczadzkich baz turystów.

Połonina Wetlińska to masyw górski i połonina w Bieszczadach Zachodnich i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Najwyższe partie masywu pokrywają typowe bieszczadzkie połoniny, poniżej 1050m, znajdują się lasy bukowe, które najlepiej zachowały się w dolinie Tworylczyka.
Wodospad w Starym Siole którego wysokość około 3 metrów, który znajduję się w najstarszej części osady. Nazywany również siklawą Ostrowskich lub wodospadem Stare Sioło i nie ma jednoznacznie określonej nazwy.
Schronisko „ Pod Wysoką Połoniną” jest schroniskiem prywatnym prowadzonym przez rodzinę Ostrowskich, którzy od 1969 roku związani są z ruchem turystycznym w tym regionie. Obiekt ten oferuje aż 30 miejsc noclegowych o standardzie turystycznym w wieloosobowych pokojach oraz smaczne wyżywienie.
Przełęcz Orłowicza tam znajdują się trzy szklaki turystyczne z których warto skorzystać i podziwiać piękne widoki.
Łoś z Zawoju to drzewo, które wyrosło na głazie i przybrało niesamowitą formę przypominającą głowę łosia. Jest atrakcją Rezerwatu „Silne Wiry” i miejscem, które jest bardzo często odwiedzane przez turystów.
Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego jest pierwszym rzymskokatolickim obiektem, który powstał nielegalnie w 1973 roku z drewnianej szopy, położonej obok zniszczonej po II wojnie światowej cerkwi. Świątynia przypomina namiot i posiada współczesne wyposażenie wnętrza.

Przez Wetlinę przebiega sporo szlaków turystycznych, które bardzo polecamy. Mnogość szlaków w całych Bieszczadach pod względem ich długości, wyniesienia i punków widokowych sprawia jednak, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wetlina jest bardzo bogata  jeśli chodzi o bazę noclegową i atrakcje, ale również w tym miejscu odpoczniesz od codzienności. Najczęściej turyści wybierają Wetlina noclegi domki na noclegi w Bieszczadach.

Wetlina noclegi tanie , Wetlina domki do wynajęcia, Wetlina noclegi agroturystyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.