W Darłowie zakończył się 17. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Wieczorem 5 lipca 2014 w Darłowo noclegi  zakończył się 17. Letni Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Po prologu powiatowym i widowiskowej paradzie na darłowskim rynku największą atrakcją zlotową była wieczorna inscenizacja batalistyczna Kamienny Las i nalot bombowy wzbogacony o różnorodne efekty pirotechniczne. Na placu przed ratuszem w labiryncie unikalnych pojazdów i motocykli paradowali żołnierze i oficerowie różnych armii.

Wszystkich przebiła doskonałą charakteryzacją i perfekcyjnym mundurem postać Marszałka Józefa Piłsudskiego z małżonką i osobistym adiutantem Bolesławem Wieniawą Długoszowskim. W postać marszałka wcielił się biorący po raz ósmy udział w darłowskim zlocie znawca polskich mundurów Marek z Berlina.

Na militarnym zlotowisku skupiały uwagę prezentacje ciężkiego sprzętu, zestaw rakietowy do zwalczania samolotów oraz stoiska Muzeum Wojska Polskiego z Warszawy i Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu, które prezentowały swój dorobek. Spore zainteresowanie budziła lśniąca „Czarna Wołga”, która na zlot przybyła za Szczecinka i przywiozła reprezentantów Armii Radzieckiej.

W ramach promocji ziemi darłowskiej poprzez wydawnictwa książkowe na zlocie można było obejrzeć wystawę wydawnictw Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej i otrzymać za darmo książkę pt. „Tajemnice militarne ziemi darłowskiej” z wpisem autora. Takie same książki wręczał Marian Laskowski – organizator Zlotu jako nagrody w licznych konkursach.


Możliwość komentowania jest wyłączona.