Ustka położona na Wybrzeżu Słowińskim

Ustka to miasto w województwie pomorskim, która położona jest na Wybrzeżu Słowińskim i jest portowym, uzdrowiskiem z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi. W uzdrowisku prowadzone może być leczenie podczas chorób ortopedyczno-urazowych, choroby układu nerwowego, chorób reumatologicznych, chorób kardiologicznych i nadciśnienia oraz chorób górnych dróg oddechowych.

Co warto zobaczyć w Ustce?


Latarnia Morska w obecnym kształcie została uruchomiona w 1892 roku i przetrwała bez szwanku II Wojnę Światową i została uruchomiona już 15 listopada 1993 roku. Natomiast w 1993 roku latarnia morska została wpisana do rejestru zabytków i jest udostępniona do zwiedzania.
Neogotycki kościół Najświętszego Zbawiciela, który wzniesiony został w latach 1882-1885 w stylu neogotyckim. We wnętrzu świątyni znajdują się ciekawe eksponaty jak protestanckie empory, krucyfiks z 1752 roku oraz wiele innych historycznych przedmiotów.
Trzecie molo to pozostałość po niedokończonej inwestycji zapoczątkowanej w 1938 roku przez hitlerowskie Niemcy. Molo miało mierzyć ponad półtora kilometra długości, między trzecim molem i obecnym portem miały powstać dwa wielkie baseny, gdzie bazować miały najeżone krążowniki z ropą. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 1941 roku jednak budowa została wstrzymana wraz z wybuchem wojny 23 września 1939 roku.
Promenada w Ustce to miejsce, które przyciąga największą liczbę turystów. Znajdziemy tutaj różne obiekty wszelkiej maści, gastronomię, bary, restaurację, smażalnie ryb, lodziarnie, sklepy i wiele innych rozrywek. W sezonie letnim rozkłada się na promenadzie salony gier, które mogą zainteresować wielu. Promenada jest miejscem, w którym życie trwa dzień i noc bez przerwy.
Dolina Charlotty to zdecydowanie największa atrakcja całego regionu. Znajduję się tu zoo, wodne safari, a także kraina bajek. Odwiedzający mogą korzystać z usług stadniny konnej, która oferuje również naukę konno dla tych większych i mniejszych pociech. W skład Doliny Charlotty wchodzi zbiornik wodny, który posiada wypożyczalnię sprzętu wodnego np. kajaki czy rowerki wodne.
Rejsy na Bornholm nazywany często Słoneczną Wyspą i słynie z najlepiej zorganizowanych w całej Dani sieci malowniczych ścieżek rowerowych, które są z dala od dróg dla pojazdów silnikowych. Rower można zabrać ze sobą z Polski, ale również można wypożyczyć na miejscu. Rejsy na duńską wyspę Bornholm obsługuje prom pasażerski Lady Assa, który jednorazowo zabiera ponad 700 osób.
Kładka obrotowa w porcie morskim w Ustce to atrakcja, która przyciąga tłumy turystów i każdy kto przyjeżdża nad morze marzy o wizycie w tym wyjątkowym miejscu. Uruchomienie obrotowej kładki w Ustce sprawiło, że zarówno mieszkańcy Ustki oraz turyści byli w szoku jak szybko mogą się przedostać na drugą stronę miasta. Kładka wykonana jest ze stali, a jej długość to 57, 78m, a szerokość wynosi 4m. Kładka otwiera się przez 5 minut i może być tylko uruchomiona przy sile wiatru nie większej niż 10m/s, czyli 36km/h i widzialności nie mniejszej niż pół mili morskiej.
Pomnik „Ludziom Morza” to dzieło warszawskiego artysty Stanisława Kulona i na monumencie uwieczniono matkę, która czeka na powrót swojego syna z morza do domu. Wokół kobiety umieszczono cztery tablice przedstawiające pracę żeglarzy i rybaków, które wykonał Mieczysław Borys. Każdego roku w dzień Święta Ustki oraz Wojska Polskiego znajdują się pod nimi składane kwiaty, które mają upamiętnić wszystkich, którzy nigdy nie wrócili z pracy na morzu.
Bunkry Blüchera , gdzie obecnie znajduję się Park Spotkań z Historią, a aktualne pomieszczenia bunkrów stanowią muzeum, które jest licznie odwiedzane przez turystów w każdym wieku. Zgromadzono tam kolekcje przedmiotów lat 30 i 40 XX wieku. Turyści z całej Polski przyjeżdżają tu by przeżyć odtworzony na podstawie przekazów historycznych filmowy nalot bombowy na Ustkę. Gwarantuje, że to miejsce zapadnię ci w pamięci na bardzo długo.
Muzeum Chleba to wyjątkowe miejsce na mapie Polski i każdy łasuch powinien je odwiedzić, ale nie tylko dlatego by spróbować świeżutkiego chleba, ale po to by poznać niezwykle interesującą historię oraz ciekawostki wypieków. Muzeum Chleba posiada dwa tysiące imponujących eksponatów, a przede wszystkim to miejsce pełne wiedzy, w którym warto spędzić czas z całą rodziną.
Park im. Jana Pawła II , który dawniej był zwany Kapitańskim Zaułkiem i wcześniej był to centralny punkt średniowiecznej osady, a w latach 1357-1889 stał tam najstarszy kościół pw. Św. Mikołaja. Przy świątyni chowano zmarłych w katastrofach morskich, a wokół placu budowali domy najbogatsi kapitanowie, stąd też taka nazwa.

Ustka noclegi

Ustka noclegi, znana jako jeden z najpiękniejszych kurortów nadmorskich, oferuje szeroki wybór noclegów blisko plaży, umożliwiając turystom bezpośrednie doświadczanie brzegu Bałtyku. W ofercie znajdują się luksusowe Ustka apartamenty z widokiem na morze, idealne dla tych, którzy pragną obudzić się z widokiem na wschodzące słońce nad wodą. Dla rodzin i grup przyjaciół dostępne są przestronne Ustka domki nad morzem, oferujące komfort i prywatność w sercu nadmorskiego pejzażu. Ustka przyciąga również bogatą ofertą noclegów z wyżywieniem, w tym opcjami ze śniadaniem, co jest wygodnym rozwiązaniem dla turystów planujących aktywny wypoczynek. Ponadto, miasto to oferuje również atrakcyjne cenowo pokoje gościnne i kwatery prywatne, które są świetną opcją dla osób szukających ekonomicznego pobytu nad polskim morzem.

Ustka noclegi domki, Ustka pensjonaty, Ustka apartamenty

Możliwość komentowania jest wyłączona.