Turyści w Ustce

relaks

wędrówki

wczasy

powędrować

plecak

Ustka noclegi to nadmorskie kąpielisko na środkowym wybrzeżu o niepowta- rzalnych warunkach krajobrazowych u ujścia rzeki Słupi, 150 km na zachód od stolicy województwa – Gdańska i 18 km na północ od Słupska.

Liczy około 17 tys. mieszkańców i rozciąga się na powierzchni 1.014 ha po obu stronach rzeki. Otoczona lasami, nadmorskimi wydmami i łąkami. Otwarte morze, bryza morska stanowiąca naturalną inhalację, lecznicze działanie żywicy czarnej sosny, błota o uzdrawiających właściwościach tworzą specyficzny, jedyny w Polsce mikroklimat.

Dzięki leczniczym właściwościom klimatu noclegi Ustka ma status uzdrowiska od 1987r. Wysoki poziom usług turystycznych i sanatoryjnych, duża liczba dni nasłonecznionych w roku i liczne imprezy letnie sprawiają, iż Ustka jest popularnym kurortem na pobyty wypoczynkowo – zdrowotne i wakacyjne dla rodzin, rozrywkowe dla młodych i aktywnych i każdego roku odwiedzają Ustkę setki tysięcy turystów.

Ustka znana jest nie tylko ze swoich uzdrowiskowych walorów, również z rybołówstwa i przetwórstwa ryb oraz z dawnej stoczni. Słynie z łososi bałtyckich, z których jeden trafił nawet do jej herbu, z dorszy, wędzonych szprotek, smażonych fląder i marynowanych śledzi. W stoczni budowano do niedawna łodzie i kutry rybackie, które eksportowano nawet do odległego Wietnamu. Świadectwem niegdyś ożywionego handlu morskiego Ustki są dawne spichlerze zbożowe w porcie.

Wielu kojarzy ją z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i z poligonem powołanym do życia w 1952 roku, rozciągającym się kilka kilometrów na zachód od miasteczka. Poligon to znakomity teren do ćwiczeń i strzelań przeciwlotniczych, gdzie swoje umiejętności sprawdzają tutaj przeciwlotniczy goszczący z różnych armii NATO, widowiskowo ćwicząc zestrzeliwanie bojowe imitacji samolotów. W sumie może się tu szkolić jednocześnie 5.000 żołnierzy.

Ustka pensjonaty jest letnią stolicą Polski, ale nie tylko latem, również w pozostałych porach roku każdy znajdzie tutaj to, czego szuka: zdrowy klimat, odpoczynek, ciszę lasu, szum morza. Uzdrawiające zabiegi lub … przygody i atrakcje – od poniedziałku do niedzieli, od świtu do zmierzchu, od zmierzchu po świt zaprasza turystów, kuracjuszy, podróżników i gości z całego świata do odwiedzenia i skorzystania z możliwości terenu naszego pięknego i atrakcyjnego pod każdym względem miasta.

Noclegi w Kudowej Zdrój, Mazury noclegi domki, noclegi Krynica Morska , noclegi Podlasie, chochołów noclegi blisko term

Możliwość komentowania jest wyłączona.