Rowerowy plac zabaw

OSiR planuje budowę nowoczesnego rowerowego placu zabaw. Roztocze noclegi zaprasza.

W założeniach dyrektora OSiR, pumptrack miałby służyć rowerzystom, deskorolkarzom i rolkarzom.

– Zauważyłem, że w kilku miastach Polski takie tory cieszą się dużym powodzeniem, dlatego zaproponowałem prezydentowi, żeby taki pumptrack zrobić u nas – mówi dyrektor Lizut. – Zostało to przez prezydenta przyjęte w budżecie na następny rok. Mam nadzieję, że rada miasta również pozytywnie przychyli się do tego pomysłu – dodaje Lizut.

Jak wyjaśnia dyrektor OSiR, w planach jest budowa toru o długości ok. 120 metrów. Koszt całej inwestycji to ok. 200 tys. zł, a jeden metr takiego toru kosztuje ok. 1,2 tys. zł. Tor miałby być oświetlony, z ławeczkami i co najważniejsze, można by było korzystać z niego bezpłatnie.

Obecnie pod uwagę brane są dwa projekty toru: w formie pętli albo dwóch równoległych odcinków, na których będzie się można ścigać. O tym która koncepcja będzie zrealizowana, zdecydowałby przetarg, w którym pod uwagę będą brane czynniki finansowe oraz rekreacyjne. Jak dodaje dyrektor, jeśli wyczynowy tor rowerowy cieszyłby się popularnością, to później można by go rozbudowywać. W przyszłości na terenie dawnej małej hali sportowej miałyby się pojawić również boiska do piłki siatkowej i ręcznej piłki plażowej.

– Hal sportowych mamy pod dostatkiem, warto teraz pomyśleć o obiektach rekreacyjnych – mówi dyrektor Lizut i przypomina, że niedawno oddano do użytku nową bieżnię na stadionie oraz teren rozgrzewkowy z rzutnią do rzutu młotem.

Pumptrack to nie jedyne plany dyrektora OSiR, który już myśli także o modernizacji zamojskiego zalewu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.