Poronin

Poronin, wieś podhalańska, leżąca niespełna 7 km od Zakopanego. Herbem Poronina jest siedzący na kłodzie drewna niedźwiedź. Symbol Poronina jest uhonorowany w imprezie Dzień Misia, Miodu i Bartników – impreza organizowana zawsze w sierpniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie. Piękne tereny wokół Poronina są wykorzystywane są do uprawiania turystyki i narciarstwa.

Poronin noclegi to idealne miejsce jako baza wypadowa do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej i innych malowniczych miejsc na Podhalu.

W gminie Poronin jest też wiele miejsc do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej. Miłośnicy etnografii mogą zapoznać się z kulturą Podhala, zapoznać się z twórczością miejscowych artystów i obejrzeć góralskie tańce w wykonaniu zespołów ludowych. Ważną rolę w krzewieniu kultury regionalnej odgrywają twórcy ludowi. Na Podhalu wiele sprzętów codziennego użytku tworzy się własnoręcznie z drewna, gdy gazda ma w ręce dłuto to często ze zwykłego domowego przedmiotu powstaje dzieło sztuki. Co ciekawe aby krzewić rzemiosło stolarskie i sztukę góralską, miejscowi twórcy organizują również warsztaty stolarskie dla dzieci.

Poronin noclegi tanie  znajdujące się w centrum Poronina – malowniczej miejscowości nieopodal Zakopanego. Poronin jest  jest idealną bazą wypadową na wędrówki górskie, piesze i rowerowe. Zimą usytuowanie sprzyja miłośnikom „białego szaleństwa” ze względu na bliskość wyciągów narciarskich. Noclegi Poronin dla wszystkich którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku.

W sezonie zimowym dla turystów udostępnione są wyciągi narciarskie. Liczne noclegownie zachęcają do spędzenia tu wakacji i ferii. W Poroninie znajduje się skocznia narciarska Galicowa Grapa, której obecny stan wymaga gruntownego remontu.

Galicowa Grapa w Poroninie – dwa wyciągi orczykowe o długości 800 m LKS „Poroniec” i 400 m; trasy sztucznie śnieżone, nagłośnione, przygotowane przez ratraki; doskonałe miejsce dla narciarzy średnio zaawansowanych i początkujących – na stoku znajduje się szkółka narciarska z profesjonalnymi instruktorami narciarstwa i snowboardu oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego; przy wyciągach parking dla samochodów osobowych oraz autobusów;

Poronin noclegi oferuje pokoje, kwatery, tanie noclegi, noclegi z wyżywieniem, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki. W pobliżu znajdują się również baseny geotermalne : Termy w Szaflarach, Gorący Potok i w Bukowinie Tatrzańskiej oraz nowo otwarte, największe termy w Chochołowie.

W zimie na turystów czeka 20 wyciągów narciarskich w obrzasze gminy. Trasy przy wyciągach należą do łatwych, więc mogą służyć młodym (stażem) adeptom białego szaleństwa. Natomiast na wprawionych narciarzy i snowboardzistów czekają nartostrady na Giewoncie, Gubałówce i innych tatrzańskich stokach. Wyciąg narciarski U Gruloka – wyciąg orczykowy, trasa narciarska szeroka, o długości 250 m jest ratrakowana i oświetlona, aby można było szusować również w godzinach wieczornych. Przy wyciągu czynne niewielkie lodowisko.
Po szaleństwach na stoku w minibarze można otrzymać ciepły posiłek i napój.

Izba Regionalna działająca w Poroninie chętnie pomaga w organizowaniu wycieczek, imprez integracyjnych. Organizacja propaguje kulturę góralską poprzez zabawę. Spotkanie ma charakter spektaklu, zawsze odbywają się w tradycyjnej góralskiej chacie. W trakcie imprezy rozbrzmiewa góralska muzyka, którą przeplatają opowieściami o zbójnikach, pasterzach i założycielach Poronina i okolicznych miejscowości.

Poronin noclegi domki, pensjonaty Poronin

Możliwość komentowania jest wyłączona.