Nałęczów

Gmina Nałęczów ze względu na walory przyrodnicze i ciekawe ukształtowanie terenu jest znakomitym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Świetnie funkcjonują też baza noclegowa oraz gastronomiczna. Nałęczów noclegi to dobre miejsce do odpoczynku i spędzanie czasu z rodziną. Miejsce to przyciąga turystów nie tylko z Polski ale również z Europy. Nałęczów leży blisko znanego miasta Kazimierz Dolny. To urokliwe miasteczko położone nad Wisłą leżące w granicach województwa lubelskiego, które może pochwalić się: bogatą historią, urzekającym starym miastem, rezydencjami w stylu renesansu oraz wąwozami lessowymi.

Popularne w turystyce są kwatery prywatne Nałęczów Początki miejscowości sięgają VIII wieku, kiedy to powstał tu gród, nazwany wówczas Bochotnicą. Przez teren gminy przebiega klika tras rowerowych wyznaczonych przez organizacje rowerowe regionu. Nałęczów noclegi leży w strefie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wokół miasta rozciąga się gęsta sieć wąwozów lessowych z bogatą, bujną roślinnością. Nałęczowa i okolic powodują samoczynne obniżanie ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszanie dolegliwości chorób układu krążenia.

Z pewnością ta miejscowość jest idealnym miejscem dla ludzi z chorym sercem oraz turystów spragnionych obcowania z pięknym krajobrazem i nieskażoną przyrodą. Gwarantuje poprawę stanu zdrowia, doskonały relaks i aktywny wypoczynek.

Ciekawym obiektem jest Muzeum Stefana Żeromskiego oraz Muzeum Bolesława Prusa. Turyści chętnie kierują swoje kroki do Park Zdrojowy. Jego założycielem i organizatorem był Stanisław Małachowski. Właśnie na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich, najstarsze zabytkowe sanatorium, łazienki oraz domki: angielski, grecki i biskupi. Nie są to tanie noclegi Nałęczów, miasto oferuje bogatą bazę noclegową i wiele atrakcji. Wnętrze Pałacu Małachowskiego kryje wspaniały rokokowy i późnoklasycystyczny wystrój. Park Zdrojowy, położony w centrum miasta, jest oazą ciszy i spokoju. Spacerowicze mogą dokarmiać oswojone łabędzie i wiewiórki. Dopiero w XVIII wieku posiadłość nabył Stanisław Małachowski i od swego herbu nazwał ją Nałęczowem. Sama Lubelszczyzna przyciąga wielu turystów, a dostępne tu atrakcje, zabytki, szlaki piesze, rowerowe, narciarskie są doskonale przygotowane. Wiele ciekawych miejsc dostępnych jest przez cały rok.


Możliwość komentowania jest wyłączona.