Murzasichle doskonałe miejsce dla narciarzy

Murzasichle jest doskonałym miejscem dla początkujących narciarzy, znajduje się tu kilka wyciągów orczykowych (wszystkie są dośnieżane i ratrakowane), o stosunkowo łagodnym nachyleniu i długości do 350 metrów, co daje możliwość swobodnego szlifowania umiejętności. 

Murzasichle noclegi przy stoku jest doskonałym miejscem dla początkujących narciarzy. Bardziej zaawansowani amatorzy nart mogą bez trudu dojechać do położonej 4 km na wschód miejscowości Małe Ciche. Nowością jest zjazd na specjalnych oponach po wyznaczonym torze – tzw..snow tubing. Opony wyciągane są na górę wyciągiem.

W Murzasichlu działa aktywnie miejscowy Oddział ZP i zespół regionalny „Regle”, a przy Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum działa zespół „Małe Bartusie” toteż przy okazji wiejskich imprez folklorystycznych można oko w oko zapoznać się z góralskim tańcem i śpiewem. 

Murzasichle noclegi domki jest znakomitą bazą wypadową w góry, gdyż leży niedaleko granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Można się z nich udać na wiele fascynujących wycieczek w Tatry, między innymi na Halę Gąsienicową (i dalej np. na Kasprowy Wierch, Świnicę, Zawrat), na Kopieniec, na Polanę Olczyską (i dalej na Nosal  lub Przełęcz Między Kopami), na Halę Kodratową (i dalej na Giewont lub Czerwone Wierchy), a także w wiele innych ciekawych miejsc. 

Do innych atrakcji należą: karuzela, tor saneczkowy, pociąg Mikołaja oraz Kids Park. Główną ulicą i deptakiem zarazem w Murzasichlu jest ulica Sądelska, przy której skupiają się najważniejsze obiekty wsi: Zespół Szkół (od VI 2004 r. noszący imię Ratowników Tatrzańskich), poczta, biblioteka, remiza OSP i piękny drewniany kościółek p. w. Najświętszej Marii Królowej, wybudowany w 1955 r., z kopią XIII wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku. Ciekawym i bardzo znanym miejscem na odpoczynek w czasie pieszych wędrówek jest Rusinowa Polana. Tu spotkać można cudowne widoki, które na długo zapadają w pamięci tylko po to aby tu wracać. Bliskość Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego sprawiają, że turyści zatrzymują się w wiosce, gdyż cena noclegu z wyżywieniem jest bardzo konkurencyjna w stosunku do większych miejscowości. Murzasichle jest znakomitą bazą wypadową w góry, gdyż leży niedaleko granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Noclegi Murzasichle

Murzasichle, malownicza miejscowość położona u stóp Tatr, oferuje szeroką gamę noclegów z przepięknym widokiem na góry. Turystom poszukującym zakwaterowania blisko stoku i wyciągów narciarskich polecamy Murzasichle pokoje gościnne oraz kwatery prywatne, które są idealne dla miłośników białego szaleństwa. Agroturystyka w Murzasichle to świetna opcja dla tych, którzy pragną doświadczyć górskiej gościnności i lokalnej kultury. Apartamenty, wille oraz pensjonaty oferują wyższy standard zakwaterowania, często z zapierającymi dech w piersiach widokami na otaczające szczyty. Ośrodki wczasowe zapewniają noclegi z wyżywieniem, w tym smaczne śniadania, co jest szczególnie wygodne dla rodzin z dziećmi i większych grup. Ponadto, wiele obiektów w Murzasichle jest przyjaznych zwierzętom, co umożliwia zabranie ze sobą czworonożnych przyjaciół na wakacyjny wypoczynek w górach.

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.