Mazurski Weekend Historyczny Walkiria

Zapraszamy do Kętrzyna na  Mazurski Weekend Historyczny Walkiria który odbędzie się w dniach 21-23 lipca.

Na wydarzenie Mazurskiego Weekendu Historycznego złożą się cztery duże, niezależne imprezy: Koncert Muzyki Walczącej Offensive of Rock, który otworzy Mazurski Weekend Historyczny w piątek 21 lipca. Wydarzenie będzie miało miejsce w kętrzyńskim amfiteatrze, a zagrają m.in. zespoły: Centrala 57, Cochis, Kabanos oraz Luxtorpeda.

Tegoroczna edycja  teatru historycznego łączącego muzykę, film, rekonstrukcje historyczne, widowiskową Wielką Bitwę Czołgów i dyskusje o historii z udziałem specjalistów z różnych dziedzin

W  tym roku motywem przewodnim jest bitwa pod Monte Cassino 1944. Z tej okazji w Kętrzynie, gdzie odbywać się będą rekonstrukcje zasadzonych zostanie tysiąc czerwonych maków, upamiętniających zmagania żołnierzy w bitwie.

Festiwal Filmów Historycznych i Wojennych „Walkirie Filmowe”

Kino Wojenne i Filmowy Portret Epoki. Publiczności obejrzy m.in. takie produkcje jak: „Wyklęty”, „Beksińscy. Album wideofoniczny”, „Kret”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Zaćma”, „Szczęście świata” i wiele innych.  Swój udział zapowiedzieli m.in.: Marcin Borchardt, reżyser filmu „Beksińscy. Album wideofoniczny”, Rafael Lewandowski – twórca „Kreta”, Arkadiusz Tomiak – autor zdjęć do „Zaćmy”, Mikołaj Pokromski – producent „Marii Skłodowskiej-Curie”, Tomasz Bartczak – scenograf „Szczęścia świata” i Barbara Sikorska-Boufall – autorka kostiumów do tego filmu, Michał Sobociński – autor zdjęć do filmu Maria Skłodowska-Curie i wielu innych. Uzupełnieniem sekcji fabularnej będą pokazy filmów dokumentalnych i krótkometrażowych w kętrzyńskim kinie na Zamku.

W sobotę 22 lipca o godz. Gala Piosenki i Muzyki Filmowej W części artystycznej usłyszymy popularne szlagiery filmowe: od „Dumki na dwa serca”, poprzez motywy przewodnie z filmów „Czarne chmury”, „Vabank”, „Janosik” i wiele innych w wykonaniu popularnych aktorów. Na estradzie na żywo zaśpiewają m.in. Olga Bończyk, Olga Borys, Andrzej Grabowski, Mikołaj Krawczyk, Laura Łącz i inni.

Widowiskowa Bitwa Czołgów, pokazy walk z udziałem rekonstruktorów, zaangażowanych przy filmach historycznych odbędzie się w Parczu k. Kętrzyna w niedzielę 23 lipca. Zobaczymy inscenizację walk Polaków o klasztor Monte Cassino w 1944 r.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że do Parcza obok byłej kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży blisko Kętrzyna Wszystkich miłośników historii, filmu, militariów

Zapraszamy Kętrzyn od 21 do 23 lipca!


Możliwość komentowania jest wyłączona.