Krasnobród

Krasnobród to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych Roztocza. Położona nad Wieprzem, na obrzeżu Roztoczańskiego Parku Narodowego, sąsiaduje z Tomaszowem Lubelskim (19 km) i Zwierzyńcem (21 km). Rozbudowana baza noclegowa, zbiornik wodny, zabytki architektury i szlaki turystyczne zachęcają do spędzenia urlopu w tym uroczym zakątku.

Latem największymi atrakcjami ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska jest plaża i kąpiel w zalewie nad rzeką Wieprz oraz wycieczki piesze lub rowerowe wśród malowniczych krajobrazów w pięknej i spokojnej okolicy parku narodowego i krajobrazowego.

Zimą do dyspozycji jest wyciąg narciarski na Górze Chełmowej. Stok jest dobrze oświetlony, dzięki czemu umożliwia jazdę na nartach nawet w późnych godzinach. Organizowane są również kuligi leśnymi ścieżkami.

Zalew w Krasnobrodzie jest największym kąpieliskiem w regionie. Została na nim wydzielona strzeżona strefa z piaszczystą plażą, obok której rozciąga się drewniane molo. Dookoła plaży przebiegają ścieżki spacerowe, a w pobliżu można skorzystać z boiska do siatkówki, kompleksu basenów, wypożyczalni sprzętu wodnego czy parku linowego.

Wśród zabytków miejscowości warto wymienić pałac Leszczyńskich z XVII-XIX wieku. Obecnie działa w nim sanatorium rehabilitacyjne dla dzieci, gdzie są leczone schorzenia narządów ruchu i choroby górnych dróg oddechowych.

Muzeum Wieńców Dożynkowych mieści się na placu klasztornym pomiędzy kościołem a Muzeum Etnograficznym. Prezentuje ono ręcznie wykonane wieńce dożynkowe z całego regionu. Każdy z nich jest wyjątkowy i odzwierciedla kunszt artystyczny twórców. W pobliżu warto także zobaczyć Kalwarię Krasnobrodzką.

Karsnobród tanie noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.