Jeziora i rzeki Darłowa

Darłowo kwatery to dogodne noclegi nad morzem, ale także jeziorem czy rzeką.

Jeziora

Bukowo – powierzchnia 1748 ha, długość 8,8 km, szerokość 3,4 km, długość linii brzegowej 23 km, średnia głębokość 1,8 m, maksymalna 2,8 m.
Dawna zatoka morska, odcięta od Bałtyku Mierzeją Bukowską. Poprzez Kanał Szczuczy posiada połączenie z morzem. Bogate w ryby takie jak węgorz, okoń, płoć, leszcz, szczupak, sandacz. Porośnięte szuwarami brzegi są ostoją i lęgowiskiem licznych gatunków ptactwa.
Kopań (Jezioro Witowskie) – powierzchnia 790 ha, długość 5 km, szerokość 2,2 km, średnia głębokość 1,9 m, maksymalna 3,9 m. Jest to jezioro przybrzeżne, bogate w ryby, będące lęgowiskiem i ostoją licznych gatunków ptactwa.

Rzeki

Wieprza – wypływa z Jeziora Białego na Pojezierzu Bytowskim. Długość 112 km, powierzchnia dorzecza 2170 km2. Szczególnie cenna dla wędkarzy z uwagi na bogactwo występowania ryb łososiowatych.
Grabowa – wypływa z Jeziora Łąkie na Pojezierzu Bytowskim. Największy dopływ Wieprzy. Długość 71 km, powierzchnia dorzecza 534 km2. Rzeka o charakterze górskim, bogata w ryby łososiowate.

 

Noclegi w Darłowie  znajdują się w malowniczej miejscowości , w pobliżu morza.Dom położony jest na obrzeżu miasta w spokojnej, cichej dzielnicy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Królewskiego Miasta Darłowa, położonego na wybrzeżu Morza Bałtyckiego o bogatej i burzliwej historii j
Darłowo to jedno z najstarszych i najbogatszych w zabytki miast Pomorza. Najcenniejszym z nich jest Zamek Książąt Pomorskich, gdzie urodził się i zmarł król Danii, Szwecji i Norwegii, Eryk I Pomorski. Został pochowany w sarkofagu, znajdującym się w tutejszym Kościele Mariackim. Warto obejrzeć Kamienną Bramę, jedyny w Polsce dwunastoboczny kościół św. Gertrudy oraz wiele innych zabytków.
Czekają tutaj piaszczyste i słoneczne plaże, czysta woda, mikroklimat pozbawiony wpływu przemysłu; wyjątkowo czyste powietrze. Wędkarze mogą liczyć na wyjątkowo urozmaicone łowiska. Nad rzeką Wieprzą i Grabową można złowić prawdziwie królewskie ryby – pstrąga i łososia, którymi te rzeki są zarybiane.
Tych, którzy wolą inna rywalizację w sportach wodnych, zapraszamy do pobliskich Dąbek. Jezioro Bukowo to istny raj dla żeglarzy i miłośników deski surfingowej.
Jeśli wolicie Państwo obcować z przyrodą zachęcamy do skorzystania z dwóch szlaków turystycznych: niebieskiego „Szlaku Rezerwatów” oraz czerwonego „Szlaku Nadmorskiego”. Oba są szczególnie urokliwe.

Można skorzystać również z:
– Aqua Parku z wodą morską – największego na Pomorzu,
– rejsów promem pasażerskim na wyspę Bornholm,
– rejsów wędkarskich kutrem rybackim na otwarte morze,
– krótkich rejsów tramwajem wodnym po rzece Wieprza,
– wycieczek po morzu statkiem spacerowy


Możliwość komentowania jest wyłączona.