Jastarnia

Jastarnia to miasto w województwie pomorskim, która umiejscowiła się na Półwyspie Helskim pomiędzy Zatoką Pucką, a otwartym morzem. Miasto to jest najbardziej znanym letniskiem północnej Polski. Nazwa Jastarnia może pochodzić od słowa Jastra co oznacza coś jasnego. Wcześniej funkcjonowały nazwy kaszubskie stąd też wzięła się taka nazwa.

Co warto zobaczyć będąc w Jastarni:
– Molo w Jastarni
Molo ma długość 120 metrów i znajduję się na południowym wybrzeżu Mierzei Helskiej w Jastarni. Z mola można zobaczyć pozostałości punktów obserwacyjnych poligonu torpedowego wybudowanego przez Niemców w czasie  II wojny światowej.
– Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny to kościół parafialny rzymskokatolicki. Jego budowla jest ceglana z białą wieżą, a jego wnętrze utrzymane jest po w kolorystyce charakterystycznej dla Kaszub.
– Latarnia Morska Jastarnia
Jest to latarnia Morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, która znajduję się pomiędzy Latarnią Morską Rozewie, a Latarnią Morską Hel.
– Chata Rybacka w Jastarni
Muzeum pochodzi z 1881 roku i został zbudowany z wyrzuconego przez morza drewna. Chatka Rybacka jest czynna tylko i wyłącznie w sezonie letnim.
– Port morski Jastarnia
Jastarnia posiada własny port, który został zbudowany w 1926 roku. Port ten stanowi bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej.
– Kapliczka ku czci św. Rozalii
Kapliczkę wybudowano w podziękowaniu za opiekę nad mieszkańcami w czasie epidemii dżumy. Mieszkańcy modlili się do św. Rozalii i prosili, aby epidemia się skończyła. Gdy epidemia dżumy minęła postawili kapliczkę ku czci św. Rozalii.

Jastarnia noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.