III Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – Runowo 2015

pieniny

kroscienko

szczwnica

czorsztyn

nizne

III Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub i Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” – Runowo 2015, to ważne wydarzenie rekreacyjno-sportowe w województwie pomorskim, upowszechniające integrację społeczną i działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości regionu. Organizatorem jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie. W tym roku mistrzostwa odbędą się 8-10 maja na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem. Dodajmy, że dwie poprzednie edycje mistrzostw spotkały się z dużym zainteresowaniem władz i mieszkańców Pomorza (w 2014 odwiedziło je około 5 tys. osób). Mistrzostwa i piknik są adresowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz sympatyków aktywnego wypoczynku.

W tegorocznym programie przewidziano wiele atrakcji. Najmłodszych na pewno zainteresuje Wioska Fantazji z dmuchanymi zamkami, malowanie twarzy, warsztaty integracyjne i terapeutyczne, a dorosłych – stoiska twórców i artystów ludowych z Kaszub. Nie będą to jednak zwykle kramy, lecz prezentacje wytwarzania regionalnych produktów, np. przez garncarzy, rzeźbiarzy, a nawet wytwórców tradycyjnej tabaki, zaś edukatorzy Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego zaprezentują walory przyrodnicze regionu Będą też stoiska wystawiennicze, promujące oferty produktowe firm i przedsiębiorstw oraz zakres usług świadczonych przez urzędy: gminy, miasta, starostwo, urząd marszałkowski. Warte obejrzenia będzie „Miasteczko NGO” (organizacji pozarządowych) przybliżające ideę wolontariatu i prac społecznych. Oczywiście na smakoszy regionalnej kuchni czekać będą: grill, smalec, pierogi, ciasta… a dobra zabawę zapewnią: animatorzy, regionalne zespoły taneczne i wokalne.

Ciekawie zapowiada się również program sportowy – czyli skoki jeźdźców przez przeszkody. W zawodach będą mogły uczestniczyć osoby z licencją sportową i amatorzy jeździectwa – głównie dzieci i młodzież, po raz pierwszy uczestniczący w profesjonalnie zorganizowanych imprezach. Zawody dla juniorów i seniorów rozpoczną się 8 maja (piątek) o godz. 12:00, będą kontynuowane w sobotę od godz. 8:30 i w niedzielę od godz. 8:30. Jednym z punktów programu ma być konkurs Grand Prix Stajni Pałac Runowo. Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi 10 maja w godzinach południowych. Wstęp na imprezę i korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.