Gdańsk

Gdańsk jest jedną z najpopularniejszych miejscowości letniskowych w województwie pomorskim. Jest położona nad Zatoką Gdańską i rewelacyjnie sprawdza się jako baza wypadowa na Pomorze i do pobliskich miejscowości.

Gdańsk to portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski.

Zatrzymujący się w Gdańsku wczasowicze mogą liczyć na ciepłe przyjęcie w tutejszych lokalach gastronomicznych i przytulny nocleg w pensjonacie, pokoju gościnnym, domku letniskowym, willi czy zwykłej kwaterze. Miasto słynie z corocznych targów bursztynu Ameriff, które ściągają tysiące kupców. Miłośników bursztynów zapraszamy do Muzeum Bursztynu, gdzie poznają historię żywicy kopalnej, jej zastosowanie i sposoby obróbki, a także interesujące okazy i wykonane z niej przedmioty. Będąc w Gdańsku warto udać się do domu Uphagena, który pochodzi z końca XVIII stulecia. Mieści się w nim Muzeum Wnętrz Mieszczańskim, w którym można zobaczyć jak wyglądały mieszkania dawnych zamożnych mieszkańców Gdańska. Ważnym punktem na mapie zabytków miasta jest Ratusz Głównego Miasta, którego najstarsze fragmenty liczą sobie ponad 700 lat.

Atrakcje

– Bazylika Mariacka
– Fontanna Neptuna, Ratusz, Dwór Artusa
– Motława
– Plaża
– blisko Sopot, Gdynia

Wielka Sala Rady, w której zobaczymy podobizny dawnych władców Polski jest uważana za jedno z najokazalszych nowożytnych wnętrz ratuszowych. Koniecznie należy także przejść się Drogą Królewską i zobaczyć Fontannę Neptuna.

Gdańsk noclegi blisko morza

Możliwość komentowania jest wyłączona.