Duszniki-Zdrój noclegi oraz wiele atrakcji

Ciekawostką jest fakt, iż Duszniki położone są na zróżnicowanej wysokości wynoszącej od 530 aż do 960 m n.p.m. Obecnie w Dusznikach oglądać można wiele zabytkowych miejsc, wśród których wymienia się kościoły i kaplice, park zdrojowy z XIX wieku, ratusz czy renesansowy rynek. Świetna baza wypadowa oraz noclegowa dostępna jest w Duszniki-Zdrój noclegi

Miasto rozwijało się przez lata utrzymując się z różnych dziedzin – w XIV wieku rozwinęło się hutnictwo żelaza, jednak złoża rud szybko się wyczerpały, dlatego też w XVI wieku nastąpił rozwój handlu i przemysłu tkackiego oraz papierniczego. W tym samym czasie wzniesiony został murowany kościół i ratusz. Podstawą leczenia w Dusznikach są wody mineralne o szczególnych właściwościach, tryskające z tutejszych źródeł – Pieniawa Chopina (szczawy ziemno-żelaziste o temperaturze 20°C), Jan Kazimierz, Zimny Zdrój i Agata.

Najpopularniejszą stacją narciarską jest Ski Arena Zieleniec-Duszniki Zdrój. Dzięki dużemu zróżnicowaniu tras i dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, dostosowanej również do potrzeb dzieci, Zieleniec jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Sudetach. Duszniki-Zdrój są niedużym miasteczkiem uzdrowiskowym zlokalizowanym na Ziemi Kłodzkiej, w dolinie rzeki Bystrzyca Dusznicka, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Górami Orlickimi i Bystrzyckimi. Część z nich jest oświetlona, są też dośnieżane i ratraktowane. Działają tu wyciągi talerzykowe, orczykowe, a nawet 6-osobowy wyciąg krzesełkowy. Specjalne zajęcia dla maluchów w miłej atmosferze prowadzi kilka szkółek narciarskich.

Turyści znajdą tu noclegi Duszniki-Zdrój wille pensjonaty Duszniki-Zdrój itp. Ponadto ciągną się tu kilometry szlaków turystycznych i rowerowych prowadzących przez najciekawsze zakątki okolicy.

Ciekawy jest Rynek w Dusznikach z Ratuszem i pręgierzem oraz stojący niedaleko kościół parafialny z oryginalną amboną w kształcie wieloryba. Już z głównej drogi natomiast przyzywa przepiękna budowla Muzeum Papiernictwa. Ppolecamy piesze wycieczki na Zamek na Szczytniku z punktem widokowym, który jest widoczny w zasięgu ręki z naszych domków, następnie 500 metrów od naszego obiektu znajduje się Staw Bukowa (możliwość zabrania własnych wędek i połowów).

noclegi Duszniki Zdrój

Możliwość komentowania jest wyłączona.