Darłówko

podlasem

kwiatek

bartkowska

weglarz

malinow

lizon

asienka

palider

malalaka

Darłówko – nadmorska dzielnica Darłówko noclegi, znany ośrodek wczasowo-kolonijny.

Dąbki – największa miejscowość wczasowo-kąpieliskowa w gminie Darłowo. Położona na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Bukowo. Posiada specyficzny mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz zawartością w powietrzu morskiego aerosolu i jodu, co stwarza bardzo dobre warunki do działalności sanatoryjnej w zakresie leczenia dróg oddechowych. Zlokalizowanych jest tutaj 18 ośrodków wczasowych i kolonijnych, liczne pola biwakowe, obozowiska, kwatery prywatne, pensjonaty. Bardzo dobrze rozwinięta sieć placówek gastronomicznych i handlowych.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Czysta, szeroka, piaszczysta plaża z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych

Latarnia morska w Darłówku – udostępniona do zwiedzania. Z góry piękny widok na morze i port.

Port handlowy, rybacki i jachtowy

Rozsuwany most – pomiędzy Darłówkiem Zachodnim a Wschodnim z tzw. wieżą kontrolną. Powstał w 1988r. na miejscu starego mostu zwodzonego. Jedyny tego typu w Polsce.

Tramwaj wodny łączący Darłowo z noclegi Darłówko

Park Wodny Jan – kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Atrakcje: basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m, dwie ślizgawki wewnętrzne, punkty gastronomiczne, sauny i jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, strzelnica sportowa.

Wycieczki w morze na połów dorszy

Wycieczki turystyczne statkiem w morze, które organizuje Żegluga Przybrzeżna w Darłowie

Wycieczki na Bornholm – odbywają się z Pasażerskiego Terminalu Odpraw Granicznych w porcie w Zachodnim Darłówko pokoje gościnne.

Konie, Ranczo Mustafa – w pobliskiej miejscowości agroturystycznej Bobolin położonej ok. 4 km na wschód od Darłowa, przy głównej drodze do Dąbek, znajduje się stadnina Ranczo Mustafa. Konie pod siodło, w zaprzęgu, nauka jazdy konnej, jazda konna w terenie, pensjonat dla koni. Ranczo Mustafa z pewnością należy do nielicznych obiektów, w których można wypocząć w ciszy i spokoju, z dala od wielkich aglomeracji miejskich. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą poznać konie, nauczyć się z nimi obcować oraz krok po kroku poznać tajniki jeździectwa, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora. Przewodnikiem stada jest ogier Mustafa, Laureat Derby Warszawa – Służewiec 1997. Również na najmłodszych czekają kuce, aby mogły rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem już od najmłodszych lat. Z kolei na wszystkich zaawansowanych jeźdźców czekają poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem Morza Bałtyckiego. Na tych, którzy nie zdecydują się na spróbowanie swoich sił w siodle, czeka kawiarnia z tarasem widokowym oferująca ciasto własnego wypieku i kawę. Na milusińskich czeka również mini zoo z królikami, kotkami oraz różnego rodzaju ptactwem.

noclegi Witów, noclegi w Białym Dunajcu, chochołów noclegi kwatery prywatne, murzasichle noclegi z wyżywieniem, Duszniki Zdrój noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.