Czarna Góra wczasy w górach

Jest to wieś spiska w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska, nad rzeką Białką. Wieś położona w historycznym regionie – na Spiszu (w części północnej – Zamagurzu). Sąsiaduje od południa z Jurgowem, od wschodu z Rzepiskami i Łapszami Wyżnymi, od Zachodu z Bukowiną Tatrzańską i Białką Tatrzańską oraz z Trybszem od północy.

Kompleks Turystyczno Narciarska Litwinka-Grapa położony jest we wsi Czarna Góra obok Białki Tatrzańskiej. Oddajemy do Waszej dyspozycji wyprzęganą 4-osobową kolej krzesełkową o długości 900 m., różnicy wzniesień 151 m. Wjedziesz nią na górę w ciągu kilku minut. W tej podróży w pogodne dni towarzyszyć Wam będą wspaniałe widoki Tatr, a wieczorami zapierający dech zachód Słońca znikającego za Babią Górą. Posiadamy także 3 wyciągi orczykowe: jeden o długości 120 m tzw., przewyższeniu 14 m drugi po lewej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m, przewyższeniu 77 m i trzeci po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m, przewyższeniu 86 m i. Oczekiwania klientów są bardzo zróżnicowane. Jedni lubią szaleństwo na całego, inni zaś spokojną, rekreacyjną jazdę. Są 4 trasy o różnym stopniu nachyleniu i różnej szerokości.

Wszystkie trasy są ratrakowane i oświetlone. Jest również tor snowtubingowy, z którego mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli, zabawa płynąca z ostrej jazdy w nieznanym kierunku, pozostawi niezapomniane wrażenia. Wyciągi narciarskie Koziniec usytuowane są w malowniczej miejscowości Czarna Góra – nieopodal Bukowiny i znanej miejscowości Białka Tatrzańska oraz Zakopane. Dla miłośników zimowego szaleństwa przygotowanych jest pięć tras: Trasa 1A – 1000m; niebieska, Trasa 2A – 800m; niebieska/czerwona, Trasa 3B – 300m; niebieska, Trasa 4C – 400m; zielona, Trasa 5D – 120m; zielona. Dodatkowo na terenie ośrodka znajduję się szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, bawialnia dla dzieci „Stumilowy las” oraz karczma „Koziniec”, a także baza noclegowa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.