Berezka

Berezka to miejscowość agroturystyczna w województwie podkarpackim w Polsce i leży nad potokiem Bereznica. Z Zabytków w Berezce zachowały się jedynie ruiny cerkwi z 1868 roku, zaniedbany Park Dworski oraz cmentarz wojenny z I wojny światowej. Mimo to Berezka jest świetną opcją, by się tu zatrzymać i odpocząć od codziennych obowiązków.
Jeśli lubisz spędzać czas wolny w ruchu podziwiając piękne widoki polecam skorzystać z naszych szlaków spacerowych. Znajdziesz u nas bogatą bazę noclegową o różnych standardach także na pewno znajdziesz coś dla siebie i swoich bliskich. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od codziennych obowiązków.

Berezka wies położona w Bieszczadach, leżąca nad potokiem Bereźnica w gminie Solina. Początki miejscowościsięgają XV w. Do połowy XVIII w. miejscowość była własnością rodu Balów.

 Turyści coraz częściej wybierają Berezka noclegi, domki czy agroturystyka. Bieszczady domki to świetna baza wypadowa w bliższe i dalsze okolice Bieszczad. Na terenie wsi, oprócz bazy noclegowej znajdują się wypożyczalnię rowerów, stadnina koni, oraz wiele atrakcji takich jak Zalew Soliński oraz szlaki turystyczne zarówno pieszych jak i rowerowych Zwiedzanie  Bieszczadzkiego Parku Narodowego to kolejna turystyczna atrakcja. Dużą atrakcja miejscowości jest teren Parku to jedyny, trasy konne. Możemy wyruszyć z doświadczanymi przewodnikami. Z końskiego grzbietu zobaczymy wspaniałe karpackie lasy z potokami.

W Berezka znajduje się Wiejskie ZOO

Główną atrakcją Wiejskiego ZOO w Berezce są zwierzęta, które można spotkać w gospodarstwie, i które kiedyś były hodowane przez niemalże każdego gospodarza. To świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, będą mogli zobaczyć konie, cielaki, kury, gęsi, świnie, nutrie, przepiórki czy króliki.

noclegi Berezka, Bieszczady pokoje gościnne , Berezka domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.